O nas

O nas

 

Czym jest AES?
AES to koło naukowe przy Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Skupia ono studentów zainteresowanych akustyką oraz inżynierią dźwięku. Koło AES jest jednocześnie studencką sekcją międzynarodowej organizacji Audio Engineering Society zrzeszającej naukowców, inżynierów i studentów zajmujących się branżą audio.
Pełna nazwa AESu brzmi: Studenckie Koło Naukowe Polskiej Sekcji Audio Engineering Society 🙂

Czym zajmuje się koło?
Koło zajmuje się szeroko pojętą akustyką, począwszy od ochrony przed hałasem, poprzez budowanie urządzeń elektroakustycznych, akustykę wnętrz (projektowanie studiów radiowych, pomieszczeń odsłuchowych itp.), pomiary, czy realizację dźwięku itd. Głównym trzonem, na którym opiera się działalność koła jest realizacja nagrań oraz koncertów na Politechnice Wrocławskiej. W ramach koła mamy do dyspozycji studio nagraniowe w budynku C-5. Regularnie zapraszam tam zespoły, oraz pojedynczych artystów których rejestrujemy. W studiu organizujemy również szkolenia dla osób które do tej pory nie miały do czynienia z profesjonalnym sprzętem audio.

Informacje na temat aktualnych oraz archiwalnych projektów znajdziesz w zakładce Projekty.

Jak wyglądają spotkania AESu?
Spotykamy się co tydzień, a nasze spotkanie wtorkowe ma formę seminaryjną i jest otwarte dla wszystkich. Omawiamy krótko najważniejsze sprawy, a potem jedna z osób przedstawia wcześniej przygotowany przez siebie temat. Najczęściej są to tematy zaproponowane przez samych studentów. Czasem zapraszamy gości, np. absolwentów którzy podpowiadają na czym skupić się na studiach by robić to co oni.

Czy jako członek koła będę miał swobodny dostęp do studia nagraniowego?
AES jako koło naukowe ma dostęp do wydziałowego studia nagraniowego. Jednym z celów jest podnoszenie kwalifikacji przyszłych inżynierów dźwięku. W tym celu przeprowadzamy własne szkolenia dla członków koła z obsługi studia. By rozpocząć szkolenie nie trzeba mieć żadnej wiedzy specjalistycznej, w dużej mierze wystarczą chęci. Podczas szkoleń podejmowane są wszystkie najważniejsze zagadnienia.

Struktura Koła:

Opiekun naukowy: prof. dr hab. inż. Andrzej Dobrucki
Opiekun naukowy: mgr inż. Bartłomiej Kruk

Przewodniczący: Mikołaj Zwarycz
Wiceprzewodniczący: Anna Gralak
II Wiceprzewodniczący: Krzysztof Goliasz
Sekretarz: Katarzyna Wojtaszek

Kierownik Sekcji Technicznej: Maciej Sabiniok
Kierownik Sekcji Multimedialnej: Bartłomiej Wilkosz
Kierownik Sekcji Realizacji Dźwięku: Krzysztof Goliasz

Jak wygląda rekrutacja do AES?
Nasze koło nie przeprowadza typowej rekrutacji. Wystarczy regularnie przychodzić na spotkania, koło opiera się na luźnych relacjach między studentami. To, że nie ma rekrutacji, nie oznacza że wszyscy są na tych samych prawach i każdy robi co zechce. By zostać członkiem koła należy wykazać się najpierw zaangażowaniem podczas spotkań i wspólnych działań.